Evropa se sešla v Sušici

a moc se jí u nás líbilo. První projektové setkání v rámci programu Erasmus+ proběhlo na gymnáziu ve dnech 17.-24.února. Naši studenti hostili 30 zahraničních studentů z Maďarska, Itálie, Portugalska a Španělska.

Celý týden se společně podíleli na aktivitách, které se nesly v duchu hlavního tématu projektu s názvem Fight for Tolerance. Vedle práce bylo samozřejmě dost času i na výlety. Společně jsme navštívili Neviditelnou výstavu a prošli se Prahou. Na Kvildě jsme pozorovali rysy a jeleny, vylezli na Mouřenec a podívali se do sklárny v Anníně. Po pátečním volejbalovém turnaji jsme zakončili týden plný zážitků kulturním večerem v Prostoru. V následujících měsících se uskuteční podobná setkání i v ostatních partnerských zemích. V listopadu se naši studenti vypraví na Tenerife, v únoru 2019 do Oulxu v Itálii, v dubnu 2019 do Porta v Portugalsku a závěrečné setkání proběhne v září 2019 v Koszegu v Maďarsku.

Fotogalerie k shlédnutí →
Líbí se Vám článek?