Aktuality

Filtrovat:

Dějepisné úspěchy na konci listopadu

vloženo: 4.12.2018, autor: CHALUPKOVÁ Libuše

Studenti septimy Darina Morongová, Alena Sýkorová a Jan Tomas výborně reprezentovali školu v mezinárodní dějepisné soutěži v Chebu a studenti tercie a kvarty se zúčastnili školního kola dějepisné olympiády.

Více informací »

Olympiáda v českém jazyce

vloženo: 3.12.2018, autor: KROUSKÁ Edita

Koncem listopadu proběhla školní kola olympiády v českém jazyce. První kategorie se zúčastnilo 60 žáků, druhé kategorie 53 studentů. Všem děkujeme za zájem o český jazyk. Vítězům blahopřejeme!

Plavcům zacinkalo

vloženo: 29.11.2018, autor: SYNEK Richard

Dne 22. 11. se vydala osmičlenná výprava nižšího gymnázia do Klatov na okresní přebor v plavání. Našim studentům se vedlo skvěle. Získali pro barvy gymnázia 6 medailí a další cenná finálová umístění. Nejúspěšnější borec naší výpravy Šimon Svoboda stál na nejvyšším stupni hned dvakrát.

Nová výpůjční doba v knihovně

vloženo: 29.11.2018, autor: KROUSKÁ Edita

Knihovna bude otevřena každé ráno před vyučováním, od 7.00 do 7.20 hod.

Během obědové pauzy bude zavřeno.

V odpoledních hodinách bude otevřeno každý čtvrtek od 13.20 do 14.30 hod.

Hola, que tal?

vloženo: 27.11.2018, autor: LHOTKOVÁ Kateřina

Ve dnech 10.-17. listopadu 2018 se konal první výjezd našich studentů do zahraničí v rámci projektu Fight for Tolerance, který zaštiťuje program Erasmus+.

A náhle jsme byli rozděleni

vloženo: 25.11.2018, autor: HODÁNKOVÁ Miloslava

To byl název týdenního projektu, kterého se ve Vzdělávacím středisku Jugendbildungsstätte Waldmünchen zúčastnili žáci kvarty Gymnázia Sušice a jejich vrstevníci z partnerské školy Realschule Bad Kötzting.

Den otevřených dveří

vloženo: 20.11.2018, autor: KRATOCHVÍL Ivan

Ředitel školy, pedagogický sbor i studenti sušického gymnázia srdečně zvou žáky ZŠ, jejich rodiče a širokou veřejnost na Den otevřených dveří, který proběhne v pátek 30. listopadu od 15.00 do 18.00 hod.

Třídní schůzky

vloženo: 19.11.2018, autor: KRATOCHVÍL Ivan

Ve středu 21. listopadu 2018 proběhnou na gymnáziu podzimní třídní schůzky. Zahájení schůzek v 15.30 hod. v kmenových třídách, následně informace o studiu a známkách u jednotlivých vyučujících. Všichni jste srdečně zváni.

Stříbro pro gymnázium

vloženo: 5.11.2018, autor: MACOVÁ Kateřina

Tomáš Falešník zaznamenal velký úspěch. V krajském kole Logické olympiády vybojoval 2. místo a postoupil do finále, které se bude konat v Míčovně Pražského hradu.

Hejtman ocenil nejúspěšnější studenty a jejich učitele

vloženo: 1.11.2018, autor: MACOVÁ Kateřina

Hejtman ocenil nejlepší studenty Plzeňského kraje, což byli ti žáci, kteří se umístili na medailových pozicích v celostátních a mezinárodních kolech soutěží. Spolu se studenty byli oceněni i jejich pedagogové. Za naše gymnázium byli oceněni Tomáš Falešník a Mgr. Kateřina Macová.

Lyžařský kurz v Rakousku

vloženo: 22.10.2018, autor: SYNEK Richard

V termínu 27. - 31. ledna 2019 připravujeme výběrový lyžařský kurz v rakouských Korutanech.

Xterra 2018

vloženo: 9.10.2018, autor: SYNEK Richard

Ve čtvrtek 4.10. 2018  uspořádalo  sušické gymnázium další ročník  modifikovaného  terénního závodu štafet. Klání proběhlo v lesoparku Luh se startem a cílem na stadionu TJ a zúčastnilo se ho celkem 40 tříčlenných družstev žáků ZŠ Lerchova, ZŠ TGM, SOŠ a SOU Sušice a Gymnázia Sušice.