Aktuality

Filtrovat:

Máme zlato, stříbro i bronz

vloženo: 19.4.2018, autor: MACOVÁ Kateřina

Sušické gymnázium získalo všechny tři medaile na krajském kole Mistrovství ČR ve wordprocessingu. Aneta Linzmajerová ze septimy vybojovala 1. místo, Antonín Šustr z kvinty 2. místo a Martina Houbová z třetího ročníku obsadila 3. místo.

Více informací »

Olympiáda v českém jazyce

vloženo: 19.4.2018, autor: HODÁNKOVÁ Miloslava

Vynikajícího úspěchu v krajském kole olympiády v českém jazyce dosáhla Aneta Linzmajerová ze septimy A. V silné konkurenci žáků středních škol se umístila na druhém místě a postupuje do ústředního kola. Anetě blahopřejeme, děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme jí hodně úspěchů v týdenním celostátním klání, které proběhne v červnu 2018.

Potvrzeno! Postup do finále!

vloženo: 17.4.2018, autor: CHALUPKOVÁ Libuše

Studenti Alena Sýkorová, Darina Morongová a Jan Tomas (všichni VI.A) opět zabodovali. V krajském kole Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR (5. 4. 2018) se umístili na 2. místě a postoupili do finále, které se bude konat 22. 11. 2018 v Chebu.

Recitační soutěž

vloženo: 13.4.2018, autor: KROUSKÁ Edita

V recitační soutěži naši školu výborně reprezentovala Marie Fornousová z tercie. V okresním kole vybojovala druhé místo a v kole krajském skončila těsně pod medailovými pozicemi.

Třídní schůzky

vloženo: 10.4.2018, autor: KRATOCHVÍL Ivan

V úterý 10. dubna 2018 proběhnou na gymnáziu pravidelné čtvrtletní třídní schůzky. Zahájeny budou v 15.30 hod. v kmenových třídách. Informace o studiu a známkách následně získáte u jednotlivých vyučujících. Všichni jste srdečně zváni.

Písemné maturitní zkoušky

vloženo: 6.4.2018, autor: KRATOCHVÍL Ivan

Ve středu 11. dubna 2018 proběhne první písemná část společné části maturitní zkoušky - písemná práce z ČJL. Aby mohla být zkouška zahájena přesně ve stanovenou dobu, dostaví se maturanti do učebny v 11.45 hod. Podrobné informace obdržel každý z maturantů na pozvánce k písemným zkouškám.

Matematický klokan

vloženo: 26.3.2018, autor: HRANIČKOVÁ Vilemína

Po jarních prázdninách proběhla ve škole soutěž Matematický klokan. Každý soutěžící vstupoval do soutěže s 24 body a maximální zisk byl 120 bodů ve všech  kategoriích.Výsledky v jednotlivých soutěžích:

Pásmo pohádek pro nejmenší

vloženo: 23.3.2018, autor: MACOVÁ Kateřina

Přijměte pozvání na úterý 27. března 2018 v 15.30 hodin do Smetanova sálu na "Pásmo pohádek pro nejmenší."

Theaterprojekt 2018

vloženo: 23.3.2018, autor: BABKOVÁ Jitka

Česko – německý divadelní projekt už se na naší škole stal tradicí. Letos jsme potřetí mohli být svědky toho, že když se dvanáct studentů z obou zemí sejde, seznámí a naladí na stejnou vlnu, jsou schopni neuvěřitelných věcí. Odhodit zábrany, zamyslet se nad těžkým tématem, využít veškerou svou fantazii a kreativitu, bojovat s trémou, dělat bláznivé věci na veřejném prostranství, a nakonec předvést ostatním představení, které si ani oni sami na začátku neuměli představit. Letos na téma Demokracie. Křest ohněm před spolužáky zvládli se ctí a v květnu je čeká ještě druhá část projektu: podílet se na oficiálním zahájení festivalu bavorských školních divadel. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Krajské kolo olympiády z angličtiny

vloženo: 23.3.2018, autor: LHOTKOVÁ Kateřina

Naši studenti opět zabodovali. Markéta Svobodová obhájila 1. místo z loňského roku v kategorii II.C  a postupuje do národního kola. Josef Michna obsadil krásné 2. místo ve své kategorii III.B. Velká gratulace!

4 zlaté ze zimní olympiády

vloženo: 22.3.2018, autor: SYNEK Richard

Skupina sedmi lyžařů - běžců dne 8. března velmi úspěšně reprezentovala naši školu na okresní zimní olympiádě v Železné Rudě.

Zlatou medaili přivezli: Johanka Satoriová, Vojtěch Spěváček, Annie Novotná a štafeta A (Spěváček, Novotná, J. Satorie).