vloženo: 6.3.2018, autor: LHOTKOVÁ Kateřina

a moc se jí u nás líbilo. První projektové setkání v rámci programu Erasmus+ proběhlo na gymnáziu ve dnech 17.-24.února. Naši studenti hostili 30 zahraničních studentů z Maďarska, Itálie, Portugalska a Španělska.

vloženo: 6.3.2018, autor: MACOVÁ Kateřina

Studenti oktávy a 4. A vyrazili na exkurzi do planetária v Českých Budějovicích a do jaderné elektrárny v Temelíně.

Prezentace Kanárských ostrovů na hodinách španělštiny

vloženo: 5.3.2018, autor: POULOVÁ Susy

Kanárské ostrovy

Během týdne programu Erasmus španělští studenti a pedagogové navštívili naše hodiny španělštiny, aby představili Kanárské ostrovy, svou školu, kulturu, typické jídlo a tradici karnevalu, který proběhl právě před jejich příjezdem do České Republiky. Prezentace byly zajímavé. Naši studenti měli příležitost konverzovat ve španělském jazyce se studenty a učiteli z Kanárských ostrovů. Byly to příjemné a přínosné hodiny, které našim studentům umožnily seznámení se španělskou kulturou a lidmi. Všem zúčastněným zůstaly hezké vzpomínky.

Susy Poulová

Vítězka recitační soutěže

vloženo: 1.3.2018, autor: KROUSKÁ Edita

V okrskovém kole recitační soutěže zvítězila naše žákyně Marie Fornousová z tercie. Porota velmi chválila její výrazný přednes. Maruška soutěžila s textem Jak to tenkrát běžel Zátopek, jehož autorem je Ota Pavel.

Recitační soutěž

vloženo: 16.2.2018, autor: KROUSKÁ Edita

Školních kol recitační soutěže se zúčastnilo 21 žáků primy, sekundy, tercie a kvarty. Soutěžícím děkujeme za zájem o literaturu a umělecký přednes. Do okrskového kola postupují tři nejlepší recitátoři z každé kategorie.

Zlatá, stříbrná, bronzová ...

vloženo: 15.2.2018, autor: HÁNOVÁ Alena

V první polovině února 2018 se v Klatovech konalo okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Jako každý rok jsme se zde utkali s klatovským gymnáziem a opět jsme vybojovali velmi pěkné "medaile".

Okresní kolo olympiády z angličtiny

vloženo: 13.2.2018, autor: BABKOVÁ Jitka

Letos naše barvy v okresním kole olympiády v angličtině nejlépe hájil Tomáš LeViet, který v kateforii SŠ obsadil druhé (bohužel nepostupové) místo. Třetí místa ve svých kategoriích vybojovali Lukáš Guzanič z primy a Patrick Lee Dungan z kvarty. Jim i ostatním reprezentantům děkujeme, blahopřejeme a budeme se těšit na příští rok! Podrobnější výsledky najdete v sekci Anglický jazyk.

Lyžování v Korutanech

vloženo: 9.2.2018, autor: SYNEK Richard

Dne 4. 2. se vydala skupina dvaceti studentů za zážitky alpského lyžování se čtyřdenním skipasem do rakouských Korutan. Městečko Seeboden na břehu Millstätterského jezera bylo na čtyři noci naším dočasným domovem. Odtud jsme vyjížděli do blízkých středisek.

Dvě olympijské medaile pro Sušici

vloženo: 31.1.2018, autor: KROUSKÁ Edita

Olympiáda v českém jazyce byla pro naše gymnázium úspěšná. V okresním kole jsme vybojovali zlato a bronz. V kategorii středních škol zvítězila Aneta Linzmajerová ze septimy, v kategorii základních škol obsadila Adéla Ježková z kvarty krásné třetí místo.

Revitalizujeme hotel Otava

vloženo: 30.1.2018, autor: KOLÁŘOVÁ Kateřina

Studenti VI. A navrhovali novou podobu hotelu Otava a při tvorbě svých projektů se vyřádili. Podívejte se sami.

Zlato v okresním kole dějepisné olympiády

vloženo: 22.1.2018, autor: CHALUPKOVÁ Libuše

Studentka Marie Fornousová z III.A vybojovala zlato v okresním kole dějepisné olympiády a postupuje do krajského kola soutěže. Blahopřejeme a budeme držet palce.