vloženo: 12.1.2018, autor: BABKOVÁ Jitka

Školní knihovna rozšířila výpůjční dobu o pátek, nabízí nově i knihy v angličtině a němčině a zve ke splnění Čtenářské výzvy. Více informací se dočtete v článku.

vloženo: 3.1.2018, autor: LHOTKOVÁ Kateřina

V následujících dvou letech bude naše škola, společně se školami z Portugalska, Španělska, Itálie a Maďarska zapojena do projektu Erasmus+ KA2, pro který právě vybíráme zájemce z řad studentů.

vloženo: 23.12.2017, autor: KRATOCHVÍL Ivan

Příjemné prožití vánočních svátků, pohodu a šťastné vykročení do nového roku přejí všem rodičům i široké sušické veřejnosti žáci a pracovníci Gymnázia Sušice.

Volejbalový turnaj

vloženo: 22.12.2017, autor: SYNEK Richard

Dne 21. 12. 2017 se uskutečnil vánoční volejbalový turnaj tříd vyššího gymnázia. Po velmi dramatickém a vyrovnaném finálovém boji VI. - VII. zvítězila v rozhodujícím třetím setu sexta.

Vánoční přání od mediálního kroužku

vloženo: 21.12.2017, autor: MACOVÁ Kateřina

Členové mediálního kroužku natočili a sestříhali vánoční přání pro své spolužáky, rodiče, pedagogy, ...

Vzácná návštěva na našem gymnáziu

vloženo: 7.12.2017, autor: KROUSKÁ Edita

Koncem listopadu přijal naše pozvání pan profesor Martin Hilský, významný anglista a překladatel. Přijel nám představit svůj pořad s názvem "Tak trochu sváteční shakespearovská pošta", v rámci kterého recitoval své překlady Shakespearových sonetů.

Olympiáda v českém jazyce

vloženo: 6.12.2017, autor: KROUSKÁ Edita

Koncem listopadu proběhla školní kola OČJ v obou kategoriích. Všem zúčastněným děkujeme za zájem o český jazyk. Vítězům blahopřejeme a v lednu budeme držet palce v okresním kole!

Bronzová medaile z Pražského hradu

vloženo: 4.12.2017, autor: MACOVÁ Kateřina

V pondělí 27. 11. 2017 se v Míčovně Pražského hradu konalo finále Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Tomáš Falešník z tercie vybojoval úžasné 3. místo v kategorii B, určené pro žáky druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

1. místo v národním kole

V soutěži Bobřík informatiky získal Kryštof Satorie z tercie 1. místo v národním kole v kategorii Kadet.

Volba členů školské rady

vloženo: 30.11.2017, autor: POTUŽÁKOVÁ Libuše

Ve středu 29. 11. 2017 proběhla volba členů školské rady na období 2018 - 2020. Za rodiče nezletilých žáků a zletilé žáky byli zvoleni MUDr. Michal Svoboda a Ing. Martin Kopp. Za pedagogický sbor byli zvoleni Mgr. Vilemína Hraničková a PaedDr. Vít Potužák. Zbylé dva členy rady jmenuje Plzeňský kraj jako zřizovatel. Tříletý mandát nové školské rady začne platit 1. 1. 2018.

Jak se točí peníze

vloženo: 29.11.2017, autor: PODLOUCKÁ Štěpánka

21. listopad jsme si s primou užili na interaktivní výstavě, kde jsme si vyzkoušeli například rýžování zlata, výrobu bankovky, placení kartou, investice na burze. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o světě financí a byli jsme překvapeni, jak náš vymezený devadesátiminutový program rychle uběhl a my museli končit.

Úspěšní plavci

vloženo: 28.11.2017, autor: SYNEK Richard

Dne 22. 11. se v Klatovech konal okresní přebor základních škol a víceletých gymnázií v plavání. Šimon a Markéta Svobodovi vybojovali pro naši školu 3 medaile (Šimon 2 x 1.m, Markéta 3.m). Úspěchem jsou i čtvrtá místa Eveliny Holé a Martina Pokorného.