Bylo to MaSo!

Vyvěšeno dne 19.11.2020    Aktualitu zveřejnil:  Kristýna Holečková

MaSo je týmová matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Nejde tu ovšem jen o počítání příkladů. Za spočítané příklady získávají týmy tahy do hry, která je pak hlavním zdrojem jejich bodů do celkového hodnocení. Letošní ročník MaSa proběhl online a soutěže se se zúčastnilo 400 týmů z celé ČR. Za naši školu nastoupili tři týmy složené z žáků sekundy. Přestože jsou tito žáci v soutěži nováčky a bojovali proti starším a zkušenějším žákům z matematických gymnázií, tak se rozhodně v konkurenci neztratili. Nejúspěšnější tým ve složení Zuzana Kulhánková, Ondřej Kolář a Stanislav Karaus obsadil 23. místo, druhý tým ve složení Vilém Španěl, Pavel Hejplík a Viet Hung Tony Nguyen obsadil 45. místo a třetí tým ve složení Natálie Chmelíková, Julie Radovská a Tereza Šašková obsadil 138. místo. Všem týmům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.