3. kolo přijímacího řízení

ŘEDITEL ŠKOLY VYHLAŠUJE 3. KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO ČTYŘLETÉHO A OSMILETÉHO STUDIA PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025.

Ředitel školy vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro:

1. čtyřleté studium, obor 79-41-K/41 Gymnázium

• určeno žákům 9. tříd, kteří:
  • nebyli přijati v 1. a 2. kole přijímacího řízení na žádnou jinou střední školu
  • vzdali se v 1. nebo 2. kole práva na přijetí

• počet volných míst - 13

Pro školní rok 2024/2025 bude Gymnázium, Sušice, Fr. Procházky 324 otevírat:

1 třídu čtyřletého studia, 30 žáků, obor 79-41-K/41 Gymnázium (pro žáky 9. třídy ZŠ)

• Kritéria přijetí:

průměrný studijní prospěch z 1. a 2. pololetí 8. ročníku a 1. pololetí 9.ročníku ZŠ (potvrzené ZŠ na podávané přihlášce ke studiu)

• Doplňková kritéria:
    V případě shodného bodového umístění přijímaných žáků ve všech typech studia rozhodují o pořadí následující doplňková kritéria:
    1. Celkový průměr všech známek na posledním hodnoceném vysvědčení.
    2. Celkový průměr známek z matematiky, českého jazyka a anglického jazyka na všech hodnocených vysvědčeních.
    3. Součet známek z matematiky, českého jazyka a anglického jazyka na posledním hodnoceném vysvědčení.

• Ostatní podmínky přijímacího řízení pro přijetí jsou stejná jako v 1. kole.

Přihlášku ke studiu (spolu s potvrzeným prospěchem) na čtyřleté gymnázium je třeba zaslat (předat) do čtvrtka 4. 7. 2024.

Výsledky 3. kola přijímacího řízení budou vyvěšeny na úřední desce školy i na webových stránkách školy 11. července 2024.

Rozhodnutí si mohou vyzvednout zákonní zástupci v kanceláři školy nejpozději do 26. července 2024.

2. osmileté studium, obor 79-41-K/81 Gymnázium

• určeno žákům 5. tříd, kteří:
  • vzdali se v 1. nebo 2. kole práva na přijetí

• počet volných míst - 8

Pro školní rok 2024/2025 bude Gymnázium, Sušice, Fr. Procházky 324 otevírat:

2 třídy osmiletého studia po 20 žácích, obor 79-41-K/81 Gymnázium (pro žáky 5. třídy ZŠ)

• Kritéria přijetí:

průměrný studijní prospěch z 1.pololetí 5.ročníku ZŠ (potvrzené ZŠ na podávané přihlášce ke studiu)

• Doplňková kritéria:
    1. Celkový průměr všech známek na posledním hodnoceném vysvědčení.
    2. Celkový průměr známek z matematiky, českého jazyka a anglického jazyka na posledním hodnoceném vysvědčení.
    4. Datum doručení přihlášky (den, hodina).
    5. V případě shody výše uvedených doplňkových kritérií o pořadí rozhodne los.

• Ostatní podmínky přijímacího řízení pro přijetí jsou stejná jako v 1. kole.

Sušice, 24.června 2024                                                              Mgr. Ivan Kratochvíl, v.r.

Další informace k přijímacímu řízení

Aktuální informace MŠMT